5 MIEJSCE w XXIII Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze

W XXIII Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Zabrze podopieczni Sebastiana Gzyla (asystent Łukasz Matusiak) mogli grać o 3, a zagrali o 5 miejsce.
Nasi piłkarze pierwszego dnia grali w kratkę. W pierwszym meczu trafili na najgroźniejszego rywala - Gwarek Zabrze, który bezlitośnie wykorzystał atut własnej hali i syntetycznej nawierzchni. Wypunktował Zagłębie, wygrywając 3:0. W drugim meczu podopieczni Sebastiana Gzyla pokonali francuski FC Vieuux Conde 4:1. W ostatnim grupowym spotkaniu drugiego dnia zawodów, zmierzyli się z Stadionem Śląskim Chorzów. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0. Zagłębiacy szykowali się do rzutów karnych, gdyż pierwszego dnia po wszystkich meczach kończących się remisem 0:0, odbywały się rzuty karne (najprawdopodobniej do bilansu bramkowego wliczyły się), w ten sposób Górnik wygrał 2 mecze. Natomiast drugiego dnia, po meczu Zagłębia, już takiego przywileju nie było, przez co sosnowiczanie stracili szansę gry o 3 miejsce i musieli zadowolić się grą o 5 lokatę, gdyż mieli gorszy bilans bramkowy niż Stadion.
W meczu o 5 miejsce Zagłębiacy pokonali MKS Zaborze 3:0. Zwycięzcą całego turnieju został Gwarek Zabrze, który pokonał po rzutach karnych OPIR Lwów.

-Generalnie jestem zbudowany, gdyż było dużo walki, drużyny z Zabrza lepiej znały nawierzchnię, było to widać, a ta była specyficzna. Szkoda, że nie graliśmy o pudło, gdyż mieliśmy na to szansę. Fajna jednostka treningowa przed rundą rewanżową. Francuzów byliśmy ciekawi, gdyż to taka nowość i ciekawostka, jednak piłkarsko nie zachwycili, co widać po wynikach- przekazał trener Zagłębia,Sebastian Gzyl.

Harmonogram gier:

1. SKS Gwarek Zabrze           9 pkt (12 - 0)
2. KS Stadion Śląski Chorzów 4 pkt (6 - 1)
3. Zagłębie Sosnowiec            4 pkt (4 - 4)
4. FC Vieuux Conde                0 pkt (1 - 18)

1. OPIR Lwów                        7 pkt (3 - 0)
2. Górnik Zabrze SSA             5 pkt (1 : 0)
3. MKS Zaborze                     4 pkt (3 : 2)
4. RKS Raków Częstochowa   0 pkt (0 : 5)

Sobota (31 stycznia):

Zagłębie Sosnowiec - SKS Gwarek Zabrze 0:3
MKS Zaborze - Górnik Zabrze SSA 0:0 (k. 0:2)
KS Stadion Śląski Chorzów - FC Vieuux Conde 6:0
OPIR Lwów - RKS Raków Częstochowa 1:0
Zagłębie Sosnowiec - FC Vieuux Conde 4:1
MKS Zaborze - RKS Raków Częstochowa 3:0
SKS Gwarek Zabrze - KS Stadion Śląski Chorzów 1:0
Górnik Zabrze SSA - OPIR Lwów 0:0 (k. 2:1)

Niedziela (1 lutego):

KS Stadion Śląski Chorzów - Zagłębie Sosnowiec 0:0
OPIR Lwów - MKS Zaborze 2:0
SKS Gwarek Zabrze - FC Vieuux Conde 8:0
Górnik Zabrze SSA - RKS Raków Częstochowa 1:0

Mecz o 7. miejsce:
FC Vieux Condé - Raków Częstochowa 0:0 (karne 4:3)

Mecz o 5. miejsce:
Zagłębie Sosnowiec - MKS Zaborze 3:1

Mecz o 3. miejsce:
Górnik Zabrze - Stadion Śląski Chorzów 0:0 (karne 5:4)

Mecz o 1. miejsce:
Gwarek Zabrze - OPIS Lwów 0:0 (karne 3:2)

Najlepszy piłkarz:Marcin Urynowicz (Gwarek Zabrze)
Najlepszy bramkarz:Bartek Poloczek (Górnik Zabrze)

Kadra Zagłębia: Adrian Czaplak - Adrian Święs, Michał Kluczyński, Dawid Gorla, Dominik Żaba, Damian Sacha, Bartłomiej Rybak, Kamil Szydłowski, Jan Czapla, Mateusz Arseniuk, Kacper Wrona, Mateusz Prysak, Paweł Bezdel, Kacper Wróblewski.